14° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Taşçıer, okul yöneticileri ve velileri bir araya getirecek!

Diyarbakır - 12 Temmuz 2020 11:40 A A

Diyarbakır’daki özel okul vurgunu iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, özel okulun ortakları ile okul aile birliği temsilcilerini bir araya getirecek.

Diyarbakır’da özel kolej mağduriyeti ile ilgili yapılan haberle sonuç verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İl Valisi Münir Karaloğlu, konuya müdahil oldu.

Bakan Selçuk ve İl Valisi Karaloğlu’nun talimatıyla harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, soruşturma başlattıklarını söyledi.

AİLELER TEPKİLİ OLDUĞU ÖZEL OKUL SORUNUNDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakır’da yaklaşık 1200 veli Özel Maarif Mozaik Koleji tarafından mağdur edildiğini belirterek açıklama yaptı. Aileler, almadıkları bir hizmet nedeniyle bankalara borçlandırıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na sorunun çözümü için çağrıda bulundu. Aileler, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğünün yeterli denetimleri yapmamasını ise eleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatı ile Milli Eğitim Müdürlüğü olaya el koydu. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, başlattıkları incelemeyi soruşturmaya dönüştürdüklerini söyledi.

TOPLANTI YAPILACAK

Taşçıer, sosyal medya üzerinden konuya ilişkin, “Pazartesi, okulun resmî ve gayri resmî ortakları, Okul aile birliğinden temsilciler, Haşim Mertoğlu ve banka temsilcileri ile toplantıda yapacaklarını ve çözüm bulmaya çalışacakları” mesajını verdi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1045 kez okundu.
Diyarbakır - 11:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.