36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yıllardır asfaltlanmayan cadde bir günde asfaltlandı!

Bağlar - 11 Haziran 2020 14:39 A A

Bağlar Belediyesi, eski Bağlar bölgesinin işlek caddelerinden olan Fatih Caddesi’nde yaklaşık  1 kilometreyi kapsayan alanı  bir günde asfaltlayarak önemli bir başarıya imza attı. Asfaltlamadan sonra modern görünüme kavuşan caddede incelemelerde bulunan Başkan Hüseyin Beyoğlu, ”Milletimize söz verdiğimiz gibi kentimizi dünyanın en kaliteli ve uzun ömürlü asfaltı ile baştanbaşa ihya edeceğiz”  ifadelerini kullandı.

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesinin AK Partili Bağlar Belediyesi, Karacadağ eteklerinden çıkan bazalt taşını Karacadağ bölgesinde kurmuş olduğu Asfalt Plenti ve Taş Kırma- Eleme Konkasör Şantiyesi’nde asfalta dönüştürerek başlatmış olduğu sıcak asfaltlama çalışmalarında başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor.

Uzun yıllardır asfaltlanmadığı için kullanılamaz hale gelen mahalle, cadde ve sokakları asfaltlayarak vatandaşların rahat nefes almasını sağlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin eski ve işlek caddelerinden olan Fatih Caddesi’ni bir günde asfaltlayarak önemli bir performans ortaya koydu.

BEYOĞLU, ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI YÖNETTİ

Beyoğlu, asfaltlama makinesinin üzerine çıkarak bir süre çalışmaları yönetti ve ekiplere talimatlar verdi. 1 kilometrelik alanı kapsayan caddedeki asfaltlama çalışmalarını Ak Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer ve Muradiye Mahalle Muhtarı Dilek Demir ile beraber takip eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kısa sürede başarıyla tamamlanan asfaltlama hizmeti nedeniyle belediye ekiplerini tebrik etti.

“ASFALTTA KENDİ KENDİSİNE YETEN BELEDİYE HALİNE GELDİK”

Bağlar Belediyesi’nin ürettiği asfalt ile kendisine yeten belediye haline geldiğini belirten Başkan Beyoğlu, ”Kendi asfaltımızla hem ilçemize hizmet ediyoruz, hem de talep gelmesi halinde başka belediyelere ve kurumlara asfalt verebiliyoruz. Bir yıl içinde bu anlamda kendisine yeten bir belediye haline gelmemizi önemsiyoruz. Asfaltladığımız her mahalle, cadde ve sokakta ayrı bir hikaye var. Fatih Caddesi de bunlardan biriydi. Allah’a hamd olsun, yıllar sonra asfalt hizmeti ile tanıştırdık. Milletimize söz verdiğimiz gibi kentimizi dünyanın en kaliteli ve uzun ömürlü asfaltı ile baştan başa ihya edeceğiz.” dedi.

ASFALTLAMADAN SONRA ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDU

Başkan Beyoğlu, asfaltlama çalışmalarından sonra Fatih Caddesi’nde vatandaşları ve esnafları ziyaret etti. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Beyoğlu, sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak herkesi tek tek selamlayıp sohbet etti.

Caddenin yıllardır ihmal edildiğini belirten esnaflar, yapılan asfaltlama hizmetinden dolayı Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

MUHTAR DİLEK DEMİR :”BAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Muradiye Mahalle Muhtarı Dilek Demir, caddenin önceki halinin çok kötü olduğunu vurgulayarak asfaltlama hizmetinden sonra herkesin rahat nefes aldığını söyledi.

Bu haber 843 kez okundu.
Bağlar - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.