34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Beşikci, denetimde…

Diyarbakır - 1 Ekim 2020 15:39 A A

İçişleri Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı kapsamlı koronavirüs denetimi Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V.  Murat Beşikci tarafında yürütüldü.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Diyarbakır’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması konusunda kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın Ofis Ekinciler Caddesinde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde ilçede denetimleri sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Beşikci, ’’Bu denetimlerin vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar olmak üzere, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, berber, kuaför, ve güzellik merkezleri, internet kafe ve salonlar ile elektronik oyun yerleri, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik alanları ile bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yapılmaktadır.

Ekiplerimiz Vatandaşlarımızın kalabalıklar halinde bir araya gelebildikleri etkinlik ve yerlerde temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına ve HES Kodu zorunluluğuna uyulup uyulmadığına özellikle dikkat etmektedir. Halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara ve önlemlere aykırı davranışlarda ısrar edenlere ise il ve ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenen ceza muideler uygulanmaktadır” dedi.

Sait BAYRAM

Bu haber 553 kez okundu.
Diyarbakır - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.