Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kısıtlamaya uyulan Bağlar’da ihtiyaçları belediye ulaştırdı!

Bağlar - 25 Nisan 2020 15:02 A A

İçişleri Bakanlığı tarafından Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra Diyarbakır’ın 400 bin nüfusu ile 36 ilden büyük olan merkez Bağlar ilçesinde cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.

Marketlerin açık olduğu Cuma günü alışverişlerini yapan vatandaşlar bugün evlerine kapandı. 65 yaş üstü, engelli ve kronik hasta vatandaşların alışverişleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları ise Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından oluşturulan özel ekipler tarafından karşılanarak evlerine kadar ulaştırıldı.

Başkan Beyoğlu, sosyal yardımları kurmuş olduğu özel ekip ile yakından takip ediyor. 22 Mart tarihinden bu yana ihtiyacı belediye tarafından karşılanan hane sayısı bin 500’ü geçti.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSUNA RİAYET EDİYORUZ “

İhtiyaç sahibi vatandaşlar konusunda hassas davranan Başkan Beyoğlu, “Sokağa çıkma kısıtlamasına riayet eden değerli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu kararlar bizlerin sağlığı için uygulanıyor ve riayet etmek hepimizin yararınadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Son bir ay içinde 1500 haneye ihtiyacını temin ederek ulaştırdık. Kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Tüm ekonomik koşulları zorlayarak ihtiyacı olanlara ulaştırıyoruz. Hepimizin çok fazla fedakarlık yapması gereken zorlu bir süreç yaşıyoruz. Herkesin evinde aşı yansın istiyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın altını her defasında çizmiş olduğu sosyal devlet ve sosyal belediyecilik ilkelerine uyarak gönüller kazanmaya gayret ediyoruz ” dedi.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 486 kez okundu.
Bağlar - 15:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.