-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Rota Projesi Diyarbakır’da tanıtıldı

Diyarbakır - 28 Kasım 2019 10:16 A A

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)’ın iç turizm pazarını hareketlendirmek için hayata geçirdiği dijital proje “TÜRSAB Rota” hakkında Diyarbakır’daki seyahat acentalarına eğitim verildi.

Diyarbakır’da düzenlenen Rota eğitimine Türsab Güneydoğu BTK Başkanı Mehmet Akyıl, BTK Başkan Yardımcısı Serdar Baturay, BTK Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Şan, BTK Üyeleri ve kentte bulunan acentalar katıldı.

TÜRSAB Rota Eğitmeni Necdet Ün tarafından verilen eğitimler ile ilgili açıklama yapan  Diyarbakır Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, proje tek tuşla Türkiye genelinde binlerce acenteye ulaşmayı sağlayacak, bölge acentalarına büyük katkı sağlanacak ve  seyahat severlere TÜRSAB güvencesiyle uygun, güvenilir ve çok farklı tur paketlerinin sunulmasına aracılık edileceğini söyledi.

TÜRSAB Rota ile hem seyahat acentaları arasındaki etkileşimin artırılacağını hem de alternatif destinasyonlarla yeni pazar olanakları sağlanacağının altını çizen BTK Başkanı Mehmet Akyıl; “Turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılması için gösterdiğimiz çalışmaların bir neticesi olarak ortaya çıkan TÜRSAB Rota projesi hem üyemiz olan seyahat acentalarının kendi aralarındaki iş birliği olanaklarını arttıracak hem de tüketicilere acentalarımızın programları aracılığıyla yepyeni turizm rotaları sunacaktır. Tüm acentalarımıza açık olan TÜRSAB rota projesi ile birlikte, lokal acentalarımıza büyük bir imkan sağlamış olacak. Bu platforma dahil olan üyemiz, binlerce acentanın tur paketine ulaşabildiği gibi kendi ürünlerini de bu platformdan pazarlayabilecek” dedi.

“TÜRSAB ROTA EN İYİ HİZMETİ SUNMA FIRSATI TANIYOR”

Projenin, TÜRSAB aile üyelerinin birbiriyle olan bağlarını güçlendirirken, seyahat severlere de kültür turizminden yat turizmine, sağlık turizminden doğa turizmine, gastronomi turizminden kış turizmine kadar ülkedeki tüm turizm türlerinde en iyi hizmeti sunma fırsatını tanığını belirten Başkan Akyıl; “TÜRSAB Rota uygulamasında, yerel ve kültürel değerlerimize, doğal güzelliklerimize vurgu yaparak, acentalarımızı her bütçeye uygun farklı turizm ürünlerini sunmaları noktasında buluşturmayı hedeflemektedir. Bu projede, TÜRSAB şeffaflığı ve güvencesi ile üyelerimize ve dolayısıyla tüketicilere adil, doğru ve en iyi hizmeti sunacağız. Bu yolda en büyük motivasyonumuz, bölgesel acentaların birer tur operatörüne dönüştürülmesine destek olarak istihdam artışına katkı sağlamak ve uzak yakın demeden TÜRSAB ailesindeki her ferdin birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmek oldu” şeklinde konuştu.

Bu haber 802 kez okundu.
Diyarbakır - 10:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.