Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlıkçılar kreş sorununa çözüm bekliyor

Diyarbakır - 28 Nisan 2021 15:11 A A

Sağlık çalışanlarının kreş sorunun çözülmesini isteyen Memursen Diyarbakır İl başkanı ve Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Haydi hemen şimdi Bilim Kurulu, Bakanlık bürokrasisi, Politika belirleyiciler derhal iş başına. Sağlık çalışanları nefesini tuttu sizden çözüm bekliyor.” dedi.

Koronavirüs salgının başından beri dile getirdikleri kreş sorunu çözülmeyen sağlıkçılar bir kez daha hükümette seslendi. Konya ilişkin açıklama yapan Memursen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Pandemi de izin yok, rapor yok, okul yok, kreş yok, bakıcı bulmak zor, yaşlı aile büyükleri risk altındayken ; Sağlık Çalışanları olarak sizin hastalarınıza (anne, baba, evlat) evde bakıma muhtaç, bakamadığımız kendi çocuklarımız, bebeklerimiz gibi bakıyoruz. Siz rahat olun.! Biz hasta olduğunuz da sizlere bakarız. Annelerinize, babalarınıza bakarız. Kardeşleriniz ve evlatlarınıza da bakarız. İçiniz rahat olsun. Gözünüz arkada kalmasın. Hem de sadece iş olsun diye değil, gözümüz gibi bakarız. Ateşlenirlerse düşürür, üşürlerse üstlerini örter, korkarlarsa yanların da oluruz. Bizim zaten işimiz bu ya…Yemeklerini de yedirir, üstlerini de giydirir ve hatta biliyor musunuz gerekirse bebek gibi  altlarını bile bezleriz. Siz gönlünüzü ferah tutun…” diye konuştu.

“Sağlık Çalışanıyız biz. Hamurumuz öyle gönlü bol yoğrulmuş ki, dünyaları bakarız biz.” diyen Ensarioğlu, “Bakarız bakmasına da evde 10 yaş altı çocuklarımıza bakacak kimse yokken bu çaresizlik içerisinde neden bırakılırız? Bir ülkede pandeminin bütün yükü sağlık çalışanlarının ve onların bakıma muhtaç çocuklarının üzerinden mi geçer?” ifadelerini kullandı.

‘BU KISIR DÖNGÜLERİ HEP YAŞAYACAĞIZ’

Karar alıcılara seslenen Ensarioğlu, “Elinizi vicdanınıza koyun. Aldığınız adaletsiz kararlar uygulamaya konduğunda hakkaniyetsizliğe ve dahi mağduriyetlere yol açıyorsa ivedi çözüm bulmak zorundasınız. Bizler yüksünmeden mesleğimiz deyip memleketimizin insanlarına bakarken bizlerin evlatlarının ne olacağının düşünülmemesi, gözümüzün arkada kalacağının hesap edilmemesi çok incitici moral ve motivasyonumuzu sarsıcı olmuştur. Pandemiden önce de dağ gibi birikmiş sorunlarımızın başındaydı kreş sorunu. Şimdi yine ortaya çıktı.Ve maalesef bizlere kulak vermeyip sorunlarımızı çözümlemek  yerine halının altına süpürdüğünüz sürece bu kısır döngüleri hep yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

‘SORUNUN ÇÖZÜMÜ BELLİ’

Kreş sorunun çözümünün belli olduğunu dile getiren Ensarioğlu, şunları söyledi:  “Siz sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek, işini kolaylaştırmak, motive etmek adına onların bakıma muhtaç evlatlarına sahip çıkacak, bakacak, baktıracaksınız onlar ise bakamadıkları çocuklarının, bebeklerinin yerine sizlerin hastalarını koyarak bakacaklar. Yoksa ne birlik beraberlikten, ne dayanışma ve yardımlaşmadan, ne milli ruhtan hiç kimse bahsedemez.! Haydi hemen şimdi Bilim Kurulu, bakanlık bürokrasisi, politika belirleyiciler derhal iş başına. Sağlık çalışanları nefesini tuttu sizden çözüm bekliyor.”

Bu haber 579 kez okundu.
Diyarbakır - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.